Vievio gimnazijos krizės valdymo algoritmas

ELEKTRĖNŲ SAV. VIEVIO GIMNAZIJOS KRIZĖS VALDYMO ALGORITMAS

Krizė gimnazijoje – netikėtas įvykis, sutrikdantis įprastą bendruomenės veiklą, paveikiantis didelį skaičių mokinių ir / arba gimnazijos personalo.

Kriziniai įvykiai: mokinio / mokytojo/ darbuotojo mirtis/ savižudybė/ bandymas nužudyti/ žudytis; pavojų bendruomenei keliantys veiksmai gimnazijos pastate, teritorijoje, viešoje erdvėje; bendruomenės nario dingimas ir pan.

Nekriziniai įvykiai: kelių mokinių peštynės; konfliktai tarp mokytojų, administracijos ir pan.; lokalus (atskirų asmenų grupėje, klasėje) patyčių paplitimas; atskirų mokinių patirtos traumos sportuojant, pertraukų metu ir pan.

Gimnazijoje įvyko arba vyksta krizinis įvykis

1. Žingsnis.
  • Kviečiama skubi pagalba (policija, medikai) – 112.
  • Informuojamas gimnazijos direktorius.
  • Informuojami ir kviečiami įvykyje nukentėjusių ir/ar dalyvavusių ugdytinių įstatyminiai atstovai (tėvai/ globėjai).

2. Žingsnis. Esant poreikiui informuojama Vaikų teisių apsaugos tarnyba.

Gimnazijos direktorius:

1. Informuoja švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją ir gimnazijos kuratorių.

2. Informuoja pedagoginę psichologinę tarnybą bei savivaldybės visuomenės sveikatos biuro savižudybių rizikos valdymo algoritmo koordinatoriumi ar  kitos pagalbos įstaigos (priklausomai nuo krizės pobūdžio).

3. Įvertina situaciją ir  gimnazijos galimybes valdyti krizę bei teikti pagalbą bendruomenei.

4. Su gimnazijos krizių valdymo komanda (VGK sudėtyje) numato priemones krizei valdyti (rengia planą).

Gimnazija turi pakankamai resursų:

• Įgyvendina krizės valdymo planą;
  • Teikia pagalbą savo bendruomenei;
  • Apie priemonių veiksmingumą nuolat informuoja gimnazijos kuratorių.

Turimų resursų nepakanka

3. Žingsnis. Kreipiamasi pagalbos į teisėsaugos įstaigą, pedagoginę psichologinę tarnybą, Elektrėnų  savivaldybės visuomenės sveikatos biuro savižudybių rizikos valdymo algoritmo koordinatorių

(priklausomai nuo krizės pobūdžio).

Gimnazija:

• Bendradarbiauja su pagalbos tarnyba;
  • Užtikrina pagalbos teikimą būtiną aplinkai;
  • Dalyvauja rengiant priemonių planus ir juos įgyvendinant;
  • Vykdo pagalbos tarnybos rekomendacijas.

Pagalbos tarnyba:

• Teikia pagalbą gimnazijos bendruomenei;
  • Bendradarbiauja su gimnazijos administracija ir derina pagalbos priemonių planus bei vertina jų veiksmingumą;
  • Teikia rekomendacijas gimnazijai.

4. Žingsnis. Krizės įveikimo priemonių įvertinimas, klaidų ir nesklandumų aptarimas.

Atnaujinta: 2024-09-26