Nacionalinis moksleivių čempionatas „Makaronų tiltai 2022“

• Paskelbta: 2022-05-25
  • Kategorija: Didžiuojamės

VILNIUS TECH jau daugiau nei dešimt metų vyksta Lietuvos čempionatas „Makaronų tiltai”, kurio organizatoriai – Statybos fakulteto (SF) atstovai. Jo metu atliekami demonstraciniai dalyvių pagamintų tiltų iš makaronų bandymai, siekiant išsiaiškinti, kurios komandos tiltas atlaikys didžiausią apkrovą.

Gegužės 20 d. vyko „Makaronų tiltai 2022“ finalas, kuriame varžėsi 11 komandų iš Šiaulių, Klaipėdos, Troškūnų, Vievio, Kupiškio miestų mokyklų, VILNIUS TECH universiteto bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos. Naujai susibūrusi Vievio gimnazijos komanda, 2B klasės mokiniai Domas Juodis, Modestas Jurkevičius, Elvinas Sukackas, Tauras Tautvydas, tapo Lietuvos čempionais!

Vievio gimnazijos komandos „Vievio tiltai“ tiltas, svėręs 881 g,  atlaikė 196,7 kg apkrovą. Komanda „Garažas“ iš Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos užėmė antrąją vietą. Jos pastatytas tiltas atlaikė 49,3 kg apkrovą. Trečioji vieta atiteko Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos komandai „Linksmučiai“, kurios konstrukcija atlaikė 28,8 kg apkrovą.

Rytis Šakys, technologijų mokytojas