Žemės ir vandens diena

• Paskelbta: 2023-03-30

Kovo 20 dieną minimas astronominis pavasaris, kai susilygina dienos ir nakties ilgumas. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Tradiciškai ji minima ir mūsų gimnazijoje. Mokytojos V. Jodkė ir T. Artamonova per geografijos pamokas rengė viktorinas, kalbėjosi su mokiniais apie darnaus vystymosi tikslus.

Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo svarbą kiekvienam iš mūsų. VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto Vandens inžinerijos bei Žemėtvarkos ir geomatikos katedrų iniciatyva moksleiviams buvo surengtas specialus renginys „Žemės ir vandens diena“. Renginyje dalyvavo daugiau nei 100 mokinių iš penkių gimnazijų, tarp jų ir mūsų gimnazijos 8 ir I-III gimnazinių klasių atstovai. Juos lydėjo geografijos mokytoja V. Jodkė. Sveikindamas į renginį susirinkusius moksleivius, VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika akcentavo, kad žemės ir vandens ištekliai – pamatas, ant kurio stovi mūsų pasaulio ateitis. Kviesdamas mokinius sugrįžti į VDU Žemės ūkio akademiją, pabrėžė, kad tuos išteklius valdyti galima išmokti studijuojant Vandens ir žemės inžinerijos bakalauro studijų programoje, kuri turi kelias specializacijas. Renginyje mokiniai turėjo galimybę pažinti akvakultūrą, sužinoti, kas bendro yra tarp žemės, fotografijos ir atradimo, kaip formuojasi upės, kaip valdyti potvynius ir sausras, kaip tausoti energiją ir gamtos išteklius. Renginio metu mokiniai dalyvavo viktorinoje. IIC klasės mokinio D. Cibulsko vadovaujama komanda laimėjo I vietą.

Geografijos mokytoja V. Jodkė

Nuotraukos: