„Žvaigždučių šventė“

• Paskelbta: 2023-05-17
  • Kategorija: Didžiuojamės

Šauniausiems 2022/2023 m. m. Vievio gimnazijos mokiniams (geriausiai besimokantiems, olimpiadose, konkursuose, varžybose iškovojusiems prizines vietas) surengta išvyka į Lietuvos pajūrį.

Ankstyvą gegužės 17-osios rytą gausus būrys mokinių išvyko Klaipėdos link. Pirmoji kelionės stotelė – Smiltynės paplūdimys. Čia mokiniai mėgavosi vaizdingu kraštovaizdžiu. Pasižvalgę Smiltynėje, keliavome toliau. Vingiuotais Kuršių Nerijos keliais atvykome į Jūrų muziejų. Istoriniame Nerijos forte įsikūręs Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas mokinius kvietė pažinti paslaptingą vandenų pasaulį. Muziejus turi sukaupęs virš 88 tūkst. eksponatų, daugiausia jūros gamtos perlų – moliuskų kriauklių, koralų, vėžiagyvių, jūros paukščių ir žuvų. Mokiniai juos galėjo apžiūrėti tiek vidaus salėse, tiek lauko baseinuose, kuriuose plaukioja jūrų liūtai, ruoniai bei pingvinai. Kitus Jūrų muziejaus gyventojus – delfinus – mokiniai stebėjo delfinariume. Pasirodymas ,,Žaliasis spindulys“ – tai  pažintis su delfinais ir juos supančia aplinka mažo delfinuko akimis. Delfinų programa atskleidė natūralią gyvūnų elgseną, parodė šių žinduolių plastiką, jėgą, žaismingumą ir norą bendrauti tarpusavyje bei ryšį su žmogumi. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į sudėtingą ekologinę situaciją pasaulyje. Delfinų pasirodymą papildė įspūdingos vaizdo projekcijos.

Toliau mokiniai keliavo į seniausią Klaipėdos miesto dalį – Klaipėdos senamiestį, įkurtą prie Danės žiočių. Vaikščiodami siauromis miesto gatvėmis išgirdome daug įdomių istorijų apie XVI a. menantį senamiestį, jo architektūrą. Sulaukėme ir tradicinės gimnazijos direktoriaus Gintaro Dobilaičio dovanos – visi buvome pavaišinti ledais.

Paskutine kelionės stotele tapo Olando kepurė – skardis, esantis tarp Girulių ir Karklės. Šio gamtos paminklo vaizdas ir reljefas nuolat kinta, nes jis yra veikiamas Baltijos bangų mūšos ir daugybės požeminių šaltinių, kurie graužia šlaitą. Nuolat į jūrą suvirstantys medžiai, žemyn slenkantys žemių lopai čia yra nuolatinis procesas. Šioje įspūdingoje vietoje mokiniams buvo įteiktos dovanos. Mūsų gimnazijos ugdytiniai ir šiais metais aktyviai dalyvavo moksleivių olimpiadose, konkursuose bei sėkmingai mokėsi. Mūsų gimnaziją garsino IIIB klasės mokinys Tautvydas Tauras, savivaldybės chemijos olimpiadoje užėmęs 3 vietą, fizikos - 1 vietą, informatikos – 3 vietą, matematikos – 1 vietą, geografijos olimpiadoje ,,Mano gaublys“ – 1 vietą; jis savivaldybės informacinių technologijų konkurse užėmė 1 vietą bei dalyvavo respublikinėje informatikos olimpiadoje. 5B klasės mokinys Aleksandras Pledzevičius savivaldybės STEAM olimpiadoje užėmė 1 vietą, o respublikoje – 2 vietą. Vakarė Maciukaitė, 6C klasės mokinė, užėmė 1 vietą savivaldybės geografijos olimpiadoje ,,Mano gaublys‘‘, 2 vietą – savivaldybės biologijos olimpiadoje, 3 vietą – respublikiniame konkurse-parodoje ,,Paukščių sugrįžtuvės – 2023.Pievų paukščiai“. 7A klasės mokinė Austėja Protusevičiūtė savivaldybės matematikos ir biologijos olimpiadose laimėjo 2 vietą bei Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje užėmė 2 vietą. Rugilė Štaraitė (5A klasė) tapo respublikinio eilėraščių konkurso ,,Gerumo nebūna per daug“ laureate. Danielius Cibulskas, IIC klasės mokinys, užėmė 1 vietą savivaldybės chemijos olimpiadoje ir dalyvavo respublikinėje chemijos olimpiadoje, 3 vietą laimėjo savivaldybės biologijos olimpiadoje bei savivaldybės meninio skaitymo konkurse, tapo savivaldybės teisinių žinių konkurso nugalėtoju, dalyvavo II etape Vilniuje. Mantas Uscila (IVB klasė) laimėjo 1 vietą savivaldybės informatikos olimpiadoje bei dalyvavo respublikinėje informatikos olimpiadoje. 7C klasės mokinys Adrian Pavlov užėmė 2 vietą savivaldybės geografijos olimpiadoje ,,Mano gaublys“, 1 vietą – technologijų olimpiadoje, 2 vietą – Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje bei dalyvavo respublikos technologijų olimpiadoje. Elvinas Sukackas (IIIB klasė) laimėjo 3 vietą savivaldybės fizikos olimpiadoje, anglų kalbos olimpiadoje – 3 vietą, matematikos – 1 vietą, istorijos – 3 vietą. Deimantė Sabaityte, 7A kl. mokinė,  savivaldybės geografijos olimpiadoje ,,Mano gaublys“ užėmė 3 vietą, dalyvavo geografijos olimpiados II etape, o Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje užėmė 1 vietą.

Pasidžiaugę dovanomis, pasukome namų link. Grįžome lengvai pavargę, bet kupini nepakartojamų įspūdžių.

Milda Ščerbavičiūtė, Vievio gimnazijos jaunoji žurnalistė

Nuotraukos: