Akcija „Krimsk obuolį, ne dūmą“

  • Paskelbė : Justinas Mickūnas
  • Paskelbta: 2023-06-04
  • Kategorija: Renginiai

Paskutinę pavasario dieną minima Pasaulinė diena be tabako. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, rūkymas yra viena iš dešimties dažniausių mirčių priežasčių. Mirčių skaičius nuolatos didėja - kasmet rūkymas nusineša daugiau nei 8 mln.  žmonių gyvybių tiek dėl tiesioginio, tiek dėl pasyvaus rūkymo. Minint Pasaulinė dieną be tabako, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į su rūkymu susijusias problemas bei didėjančią jaunų žmonių priklausomybę šiam sveikatai žalingam įpročiui.

Vievio gimnazijoje gegužės 31 d. vyko akcija „Krims obuolį, ne dūmą“. Akcijos iniciatorius – visuomenės sveikatos specialistė Violeta Kerševičienė. Siektinas tikslas – didinti jaunimo domėjimąsi rūkymo žala sveikatai, formuoti teisingą jaunų žmonių požiūrį į žalingus įpročius ir skatinti jų atsisakymą. Vievio gimnazijos moksleiviai tądien buvo ryžtingai nusiteikę keisti šį itin sveikatai žalingą įprotį į įdomesnes veiklas bei rinktis sveikas laisvalaikio leidimo formas ir paskatinimui vaišinosi obuoliais.

Nerimą kelia vis didesnis elektroninių cigarečių paplitimas tarp jaunimo bei pavojingai jaunėjantis pradedančiųjų rūkyti amžius. Elektroninės cigaretės laikomos tabako gaminiais, nes dažnai jose yra nikotino, gaunamo iš tabako. Ši medžiaga gali paveikti emocijas, elgesį, suvokimą ir net pabandymas rūkyti kelia grėsmę sveikatai. Rūkant plaučiuose iš dūmų į kraują patenkančios psichoaktyviosios medžiagos sukelia fiziologinę bei psichologinę priklausomybes ir yra vertinama kaip lėtinė liga, kuriai dažnai būdingas atkrytis. Svarbiausia, nuo rūkymo apsaugoti pažeidžiamiausią visuomenės grupę – vaikus. Tikiuosi akcija sustiprins ryžtą išvengti šio žalingo įpročio ir galbūt suteiks įkvėpimo nepatekti į rūkalų pinkles.

Džiugu, kad akcijoje dalyvavo daug mokinių. Aktyviausi buvo mokytojos A. Barauskienės auklėtiniai.

Violeta Kerševičienė, visuomenės sveikatos specialistė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos