Atmintis gyva

• Paskelbta: 2022-01-18

Savaitės pradžioje  mokytojų V. Debesienės ir D. Šumskienės papuoštas gimnazijos antro aukšo fojė reiškė, kad  artėja svarbi dieną – Sausio13-oji.

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Mūsų gimnazijos mokiniai su mokytojais ją paminėjo įvairiai. 8.00 valandą mokyklos kabinetų languose sužibo žvakutės. Taip kartu su visa Lietuva mokiniai jungėsi prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Per pamokas, klasių valandėles įvairios veiklos buvo skirtos prisiminti 1991 metų sausio įvykius. 7B klasės mokinai rašė laiškus Laisvės gynėjams, o 8B klasės mokiniai žiūrėjo vaizdo įrašus, klausėsi dainų, diskutavo apie laisvės svarbą (mokytoja I. Baliūnienė). 1C klasės mokiniai aptarė istorinį 1991 m. kontekstą, diskutavo apie Rusijos agresiją šiandien, žiūrėjo B. Talačkos dokumentinį filmą „Sausio 13-oji“(mokytoja Ž. Kazlauskienė). 8A klasėje mokiniai kūrė akrostichą laisvės tema (mokytoja D. Marcinkevičienė). 7C, IB klasių ugdytiniai (mokytojos R. Bimbirienė, D. Marcinkevičienė) žiūrėjo R. Bružo filmą ,,Diena po rytojaus“, išsakė savo nuomones, kodėl laisvės gynėjai nevadina savęs didvyriais. Gimnazijos skaitykloje 5A klasė dalyvavo netradicinėje pamokoje tema „Laisvė – tai, kas svarbiausia“. Vyko diskusija apie laisvę, bibliotekininkė L. Dzingienė, demonstruodama skaidres, pasakojo apie tragiškus to laikotarpio įvykius, mokytoja  A. Barauskienė skaitė rašinių apie laisvę ištraukas. 2A klasės mokiniai nagrinėjo Just. Marcinkevičiaus ir V. Lansbergio kalbas, skaitė atsiminimų apie Sausio 13-ąją ištraukas (mokytoja A. Barauskienė). Pamokos ,,Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“ vyko 5C ir 6B klasėse (mokytoja D. Raslanienė). Pamokose mokiniai klausė mokytojos pasakojimo, dalinosi savo žiniomis, vėliau gavo užduotį, kurią atlikę išskleidė neužmirštuolės žiedlapius.

Neužmirštuolių pievelę, simbolizuojančią atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę, „sodino“ penktokai. Šią akciją inicijavo 5 klasių auklėtojos V. Špiliauskaitė, R. Peleckienė, D. Charūnaitė. Besniegę žiemą jau beveik žaliuojančioje pievoje ir  į tolį žvelgiančios švelniai mėlynos gėlių akys, ir jų žiedeliai šalia kiekvieno penktoko širdies bylojo tik viena: „Atmintis gyva!“