DAROM 2024

• Paskelbta: 2024-04-22

Šiandien Lietuvoje būtų sunku surasti nežinančių, kas yra ,,Darom”. Ši tradicinė pavasarinė švaros akcija vyksta kasmet. Jos metu visoje šalyje renkamos šiukšlės iš miškų, pakelių, pakrančių. Norėdami gyventi švarioje, tvarkingoje ir jaukioje aplinkoje, turime įnešti savo indėlį ir mokytis kurti tvarią aplinką kasdien. Nors pamažu ir didėja gyventojų aplinkosauginis sąmoningumas, tačiau neigiamas žmogaus poveikis aplinkai vis dar didelis. Todėl įvairios pilietinės gamtosauginės iniciatyvos padeda atkurti gamtai padarytą žalą, keisti  įpročius bei požiūrį į gamtos teršimą. Šiemet darniam pokyčiui akcijos iniciatoriai respublikos piliečius telkė balandžio 19-20 d.

Balandžio 19 dieną, išreikšdami pilietinį solidarumą ir atsakomybę už gimtinės aplinką, mūsų gimnazijos 7A ir IC  klasės mokiniai  kartu su mokytojais L.Mickūniene ir J. Mickūnu prisidėjo prie švarinimosi akcijos. Apsiginklavę šiukšlių maišais, pirštinėmis jie švarino Vievio ežero pakrantę. Ypač stropiai dirbo septintokai.

Mokiniai atliko prasmingą ir naudingą darbą, džiaugėsi pasiektu rezultatu – gražesne ir švaresne aplinka.

L. Mickūnienė, biologijos mokytoja