Jauniausiųjų gimnazijos mokinių veikla

  • Paskelbė : Justinas Mickūnas
  • Paskelbta: 2024-04-15
  • Kategorija: Renginiai

Medicininiais tyrimais nustatyta, kad neprižiūrimi dantys, negydomų dantų infekcijos didina kitų ligų atsiradimo riziką. Viena dažniausių dantų ligų ir kartu viso organizmo infekcijos židinių priežasčių yra negydomas dantų ėduonis, arba kariesas.

Norėdama atkreipti dėmesį į šią problemą, visuomenės sveikatos specialistė Violeta Kerševičienė vedė pamokas „Neprižiūrimi dantys paaštrina ligas“. Mokiniai sėmėsi žinių apie dantų tipus, dantų sandarą, jų funkcijas. Sužinojo, kad progresuojantis kariesas suardo kietuosius danties sluoksnius, atverdamas infekcijai vartus į minkštuosius danties audinius ir sudarydamas galimybę dantų kanalais jai patekti iki žandikaulio kaulo, o laiku negydomas kariesas tampa visam organizmui pavojingu mikrobų židiniu. Mokiniai suprato, kokios yra pagrindinės dantų ir dantenų ligų atsiradimo priežastys, kad mitybos įpročiai turi didžiausią įtaką burnos sveikatai. Taip pat buvo pateikti įdomūs faktai: dantys padeda susiformuoti kalbos garsams, turi genetiškai fiksuotą raštą, todėl naudojami tiriant genetinius ryšius, nustatant populiacijos odontologinį tipą. Pamokų metu akcentuota, kokia turėtų būti tinkama burnos higiena – turi būti tinkamai prižiūrimi ir valomi dantys, tarpdančiai. Kad rimtesnio pavojaus organizmui nekiltų ir kad dantys būtų sveiki, reikia du kartus per metus  apsilankyti odontologo-burnos higienisto kabinete.

Praktinėje pamokos dalyje mokiniai varžėsi, kurie greičiau atsakys į klausimus.  Kad pirmautų, turėjo sutelkti dėmesį ir reaguoti žaibiškai. Tiksliausių atsakymų autoriai, 5A klasės mokiniai (auklėtoja Viktorija Gildutienė), buvo apdovanoti.

Violeta Kerševičienė, visuomenės sveikatos specialistė

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos