XXII-ajį Nacionalinį mokinių Č. Kudabos geografijos konkursą prisiminus

• Paskelbta: 2023-05-23

2023 metais VU Geomokslų institute  XXII-ajame Nacionaliniame mokinių Č. Kudabos geografijos konkurse dalyvavo 648 mokiniai. Konkurso tikslai – skleisti žymaus geografo prof. Česlovo Kudabos idėjas ir populiarinti jo nuveiktus darbus, ugdyti mokinių mokslinį kritinį mąstymą bei kūrybiškumą bei skatinti mokinių domėjimąsi geografijos mokslu, sudaryti galimybę mokiniams pasitikrinti žinias ir gebėjimus bei įsivertinti savo geografinį išprusimą. Mūsų gimnazijai atstovavo Deimantė Sabaitytė (7A kl.), Aistis Jodka (8A kl.), Antanas Arlauskas (IA kl.), Ieva Jodkaitė (IIC kl.), Tautvydas Tauras (IIIB kl.). Šiais metais prizinių vietų mokiniai nelaimėjo, tačiau susipažino su Vilniaus Universiteto Geologijos muziejuje esančiomis  meteoritų paroda „Atskraidinę informaciją iš kosmoso..." ir pastovia ekspozicija (mineralai, uolienos, fosilijos, Lietuvos gelmių geologinė sandara), VU meteorologijos stotyje klausėsi pasakojimo apie meteorologinius prietaisus,  lankėsi studentų sukurtų žemėlapių parodoje.

Informaciją pateikė geografijos mokytoja V. Jodkė