Pažintinė kelionė į Saremos salą

• Paskelbta: 2023-10-30

Per mokinių rudens atostogas 6-8 ir I-II gimnazinių klasių mokiniai kartu su mokytojais V. Veršylaite, V. Debesiene, D. Jonikiene ir M. Franckevičiumi vyko į pažintinę ekskursiją.

Kelionė autobusu prasidėjo ankstų spalio 30-osios rytą. Apie pietus keliautojai pasiekė Estiją ir keltu persikėlė į didžiausią ir gražiausią Estijos archipelago salą – Saremą. Pakeliui į  Saremos sostinę, Kuresarės miestelį, buvo aplankytas Anglos kaimelyje esantis autentiškų vėjo malūnų kompleksas. Po to ekskursijos dalyviai apžiūrėjo Kali kraterį. Jo dugne, kurio skersmuo 110 metrų, telkšo žalsvas taisyklingos formos Kalio ežeras. Vėliau Kuresarės miestelyje mokiniai aplankė XIV a. vyskupų pilį-tvirtovę, miesto parką, Rotušę. Įspūdį paliko viena romantiškiausių Saremos salos vietų – Pangos skardis, nuo kurio atsivėrė Baltijos jūros panorama..

Kitą dieną buvo aplankytas Hapsalu kurortas, dažnai vadinamas „Šiaurės Venecija“. Keliautojus sužavėjo įspūdingi Hapsalu pilies griuvėsiai ir bažnyčia (didžiausia vienos navos bažnyčia Baltijos šalyse). Legendoje pasakojama, kad rugpjūčio mėnesį, per mėnulio pilnatį, bažnyčios languose pasirodo ,,Baltosios damos“ siluetas. Viena gražiausių miesto vietų – promenada. Vaikščiodami po miestelį ekskursantai apžiūrėjo medinį Kurhauzo pastatą, žavius romantiškus medinius namelius, ilgiausią Estijoje dengtą peroną.

Kelionė buvo puiki, kupina įspūdžių ir gerų emocijų.

Vaida Veršylaitė, IC klasės auklėtoja