Pažintinė kelionė į Latviją

• Paskelbta: 2023-10-02

Dažnai net neįtariame, kokių gamtos stebuklų galime pamatyti kaimyninėje Latvijoje. Viena įdomiausių vietų – Gaujos nacionalinis parkas, kuris nustebina lankytojus gausybe atodangų, urvų, kanjonų, neįtikėtinų formų olų, uolų, požeminių upelių ir ežerų gausa. Nemažai šiame krašte ir didingos praeities ženklų – pilių.

Spalio 7-8 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją, kurią organizavo mokytoja Asta Barauskienė.

Gaujos nacionaliname parke mokiniai atvyko į Lygatnę. Čia grožėjosi vertingu geologiniu, geomorfologiniu paminklu – smiltainio uola. Vėliau aplankė gražiąją Cėsio pilį. Ji vienas pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kuriuos senojoje Latvijos teritorijoje pastatė Vokiečių ordino riteriai. Taip pat patiko Siguldos viduramžių ir Naujoji pilys. Senasis statinys – tai viena pirmųjų kalavijuočių ordino, puldinėjusio pagonišką Lietuvą, pilių, pradėta statyti dar 1207 m.

Antrąją kelionės dieną  gimnazistai keliavo prie Gutmanio olos. Tai didžiausia ola Latvijoje, kurios viduje pastebimi sieniniai piešiniai (latvių protėvių palikimas), o patį objektą gaubia paslaptinga Majos ir Heilo meilės istorija. Turaidos pilyje keliautojai išvydo ištikimosios gražuolės Turaidos Rožės kapą, pabuvojo muziejuje, kuriame sutelkta senoji latvių istorija, lankytojus nukelianti tūkstantmečiu atgal. Ypač daug emocijų mokiniai patyrė keldamiesi lyno keltuvu per Gaujos upę ir grožėdamiesi nuostabia panorama. Abejingų nepaliko ir Siguldos bobslėjaus bei rogučių trasa, kurios ilgis 1200m.

Nors oras nelepino, matyti vaizdai, objektai sužavėjo, net nesitiki, jog buvome kaimyninėje valstybėje, tad kupini įspūdžių grįžome namo.

Radijo žurnalistai

Nuotraukos: