Netrad​​​​​​​icinė pamoka ,,Pažinti ir saugoti“

• Paskelbta: 2023-09-22

Rugsėjo 20 d. III gimnazinių klasių mokiniams ant Vievio ežero kranto vyko netradicinė biologijos-geografijos pamoka ,,Pažinti ir saugoti“. Šią pamoką vedė Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentas, kraštotvarkininkas Ričardas Skorupskas ir žurnalistė, Vievio ežero valymo talkos organizatorė Eglė Vankevičė. Mokiniai sužinojo prieš kiek metų ir kaip susidarė Vievio ežeras, kaip jis atrodė prieš keletą tūkstantmečių. Ričardas Skorupskas pristatė informaciją apie ežero gylį, vandens atsinaujinimą bei ežere gyvenančias žuvų rūšis. Taip pat buvo aptarta aktuali aplinkos taršos problema. Eglė Vankevičė pasakojo apie vasaros pradžioje organizuotą Vievio ežero valymo talką. Tada per dieną buvo surinkta net 8 kubiniai metrai šiukšlių.

Pamokos pabaigoje mokytojai skatino mokinius ne tik mėgautis poilsiu ežero pakrantėje, bet ir nepamiršti jos saugoti, nes ežero būklė priklauso nuo kiekvieno iš mūsų vertybių, požiūrio į aplinką.

Milda Ščerbavičiūtė, IIIB klasės mokinė