Pilietiškumo pamoka

• Paskelbta: 2024-01-13

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Šiemet minime 33-ąsias sausio įvykių metines.

Sausio 12 d. 8.00 val. gimnazijos languose sužibo žvakių liepsnelės – gimnazijos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“ ir pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę. Per pirmąją pamoką dauguma mokinių žiūrėjo tiesioginę pilietiškumo pamokos „Sausio 13-oji signatarų akimis“ transliaciją, kur prisimintas ir pagerbtas vieningas ir didvyriškas Lietuvos piliečių siekis apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Jau trečius metus mokytojai R. Peleckienė, D. Charūnaitė ir M. Franckevičius kartu su auklėtiniais vykdė pilietinę akciją „Neužmirštuolė“. Įsisegę neužmirštuolės žiedą, uždegę žvakutes, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę, mokiniai žuvusiųjų atminimą pagerbė tylos minute. Renginį  septintokams vedė I gimnazinių klasių mokiniai: E. Tviragaitė, V. Steponavičiūtė, M. Granickytė, A. Araneckytė, P. Gliaudelis, A. Barkovskytė, E. Dirmaitė.  Pirmokai, demonstruodami skaidres, papasakojo septintokams apie tragiškus 1991 m. sausio 13  dienos įvykius prie Vilniaus televizijos bokšto, parodė filmą. Tuomet septintokai, padedami auklėtojų, iš  neužmirštuolių žiedų ir Lietuvos vėliavėlių suformavo dekoraciją, skirtą Sausio 13-ajai.  Renginio pabaigoje mokiniai atsakinėjo į viktorinos, parengtos Kahoot programėlėje, klausimus. Geriausiai pasirodžiusieji buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Minėdami šią dieną, pagerbiame šalies patriotus, kurie paaukojo savo gyvybę kovoje už mūsų visų nepriklausomybę bei geresnę Lietuvos ateitį, prisimename tai, kas svarbiausia – Lietuva, Laisvė, Vienybė, Tiesa, Gyvybė, Atmintis…

Mokytoja R. Peleckienė