Blynų diena

• Paskelbta: 2024-02-21

Vasario 12 dieną šventėme Užgavėnes. Užgavėnės – archaiška žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas bei ,žinoma, blynai. Todėl Vievio gimnazijoje socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė organizavo akciją „Blynų diena“. Visus džiugino jaunesniųjų klasių mokinių sugalvota pramoga gimnazijos koridoriuose surasti tą, kuris vaišina blynais. Vaišintojai (5-8 ir I gimnazinių klasių mokiniai) džiaugėsi, matydami, kaip smaližiai gardžiavosi jų keptais blynais. Nuotaiką kėlė ir padėkos už šios akcijos idėją.

Žiema išvaryta. Ar jau užuodžiate pavasarį?

Socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė