Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programa „GYVAI“

• Paskelbta: 2024-05-16

Vievio gimnazijoje spalio – gegužės  mėn. buvo įgyvendinama psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programa „GYVAI“. Ši programa dvylikos nuoseklių pamokų forma pateikia būdus, kaip mokiniams ugdytis, ugdyti socialinius įgūdžius, stiprinti savivertę, gebėjimą atsispirti aplinkos įtakai, pagundoms (ypač žalingiems įpročiams).

2023-2024 mokslo metais programos užsiėmimus 6 klasių mokiniams vedė socialinė pedagogė metodininkė, programos koordinatorė Aistė Apyvalienė. Programą „Gyvai“ išklausė, pagilino žinias ir įgijo naujų  68 šeštų klasių mokiniai. Jiems  paskutinio susitikimo metu buvo įteiktos padėkos už programos įveikimą.

Apklausus mokinius apie programos „Gyvai“ efektyvumą, paaiškėjo, kad mokiniams patiko mokymosi forma, jungianti teoriją, praktiką ir žaidybinius elementus. Mokiniams patiko kalbėtis apie būdus, kaip stiprinti savivertę, kaip apginti savo nuomonę.

Aistė Apyvalienė, socialinė pedagogė