Ekskursija į Lietuvos kelių muziejų

• Paskelbta: 2023-04-19

Balandžio 11 dieną, per pavasario atostogas, mes, IB klasės mokiniai su auklėtoja Violeta Grincevičiene, nusprendėme aplankyti Vievyje įsikūrusį Kelių muziejų. Šis muziejus veikia nuo 1995 metų.

Muziejuje eksponuojami senieji Lietuvos žemėlapiai, nuotraukų albumai, sukaupta daug knygų, žurnalų apie kelių tiesimą. Taip pat jame galima pamatyti labai senų daiktų – pirmųjų telefonų, rašymo mašinėlių bei namų apyvokos reikmenų, darbo įrankių, kurie mena praeities kelininkų buitį. Čia eksponuojamos ir kelių statybai naudojamos medžiagos, uolienos, mineralai, kristalai.

Tačiau įdomia yra „garažuose“. Būtent ten pamatėme labai įspūdingų, įvairių dydžių bei senumo transporto priemonių, didžiulę senovinę kelių tiesimo ir lyginimo techniką, kurios tikrai niekur kitur ir nepamatytume. Visiems labai patiko tai, kad į eksponatus galima pažiūrėti visai iš arti, o į kai kuriuos netgi įlipti!

Mes, IB klasės mokiniai,  siūlome visiems apsilankyti labai įdomiame Kelių muziejuje!

Urtė Stoškutė, IB klasės mokinė

Nuotraukos: