Paminėta Pasaulinė diena be tabako

  • Paskelbė : Justinas Mickūnas
  • Paskelbta: 2024-06-12
  • Kategorija: Renginiai

Gegužės 31 d. Vievio gimnazijoje paminėta Pasaulinė diena be tabako. Šią dieną pažangiausi IB klasės gimnazijos mokiniai Rasa Alaburdaitė, Vakarė Urbanovičiūtė, Eneida Sinkevičiūtė, Lina Labenskaitė, Šarūnas Šumskas, Martynas Eimontas (mokytoja Irena Baliūnienė) bendraamžiams perdavė svarbią žinią apie elektroninių cigarečių keliamą pavojų sveikatai. Renginio iniciatorė – visuomenės sveikatos specialistė Violeta Kerševičienė.  Dauguma gimnazijos mokinių turi žinių apie tai, kad elektroninių cigarečių garuose aptinkama sukeliančio priklausomybę nikotino, pasižyminčio neigiamu pašaliniu poveikiu.

Mokiniai dalyvavo diskusijoje, taip pat savo mintis pateikė raštu. Dauguma mokinių apie elektronines cigaretes kalbėjo panašiai: „Renkuosi negarinti, nes kenkia sveikatai“.

Kad mokiniai puikiai suvokia, kokių pasekmių garindami gali sulaukti ateityje, matyti iš jų pasisakymų: ,,Renkuosi negarinti, nes... „galima susirgti vėžiu“ (Orestas), „garinimas gali sukelti daug ligų ir sveikatos problemų“ (Augustė), „galima greičiau numirti“ (Miglė), „kenkia plaučiams ir aš tuo galiu sutrumpinti sau gyvenimą“ (Laurynas); „kenkčiau sau ir savo išvaizdai“ (Rūta), „gali sukelti vėžį“ (Miglė), „kenkia plaučiams“ (Kasparas), „blogai yra plaučiams ir vėžys gali susidaryti“ (Jokūbas), „nesveika plaučiams“ (Kristupas), „nesveika ir gali susirgti rimtomis ligomis“ (Paulius), „kenkia širdžiai, plaučiams“ (Deimantė), „tai kenkia plaučiams, gali susirgti vėžiu“ (Agota)“.

Kai kurie mokiniai užrašė: ,,Renkuosi negarinti, nes „esu už sveiką gyvenseną“ (Gabrielė), „noriu gyventi“ (Benas, Adomas), „ateityje noriu turėti sveiką šeimą“ (Miglė), „nenoriu, nedomina“ (Saulė), „tai yra laiko švaistymas ir neįdomu visai“ (Danielius), „tiesiog nenoriu, neturiu poreikio“ (Saulė), „pinigų gaila“ (Aurelija), ,,man tai nepatinka“ (Akvilė), „brangu, labai didelė priklausomybė“ (Dovydas), „žinau, kad galiu tapti priklausoma“ (Kotryna), „nenoriu ir nematau tikslo (Eiva), „tai blogas dalykas, todėl negarinu“ (Danielius), „tai sukelia priklausomybę, kvailai atrodo“ (Olivija), „nesu niekad rūkius, nes nėra jokių tikslų“ (Ugnė)“.

Džiugu, jog Vievio gimnazijos mokiniai renkasi sveiką gyvenimo būdą. Daugiau kaip prieš šimtą metų savo knygose Vilhelmas Storosta - Vydūnas rašė: „Žymiai svarbiau sveikatą tausoti ir stiprinti nei ligas gydyti. Supraskite! Nenorime žmonių gydyti. Norima žmogaus protavimą žadinti ir parodyti žmogui tikslingą gyvenimą ...“

Violeta Kerševičienė, visuomenės sveikatos specialistė       

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos