Netradicinė pamoka ,,Brangink knygą“

• Paskelbta: 2024-10-15

Pasaulyje vis labiau populiarėjant elektroninėms knygoms, pažvelgę į spausdintas knygas, gulinčias lentynose, susimąstome: ,,Koks bus jų likimas po 10 ar 25 metų? Ar po tiek laiko vartomų knygų puslapiai bus pakankamai kokybiški?“

Spalio 7 dieną mokytoja Asta Barauskienė ir bibliotekininkė Lina Dzingienė 5C klasėje vedė netradicinę pamoką ,,Brangink knygą“. Mokytoja pasakojo penktokams, jog Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija kiekvienais metais organizuoja akciją „Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo“, todėl mokyklose vyksta daug įvairių projektų, renginių, edukacinių veiklų, kurių metu didelis dėmesys skiriamas knygoms. Tad ir mūsų gimnazijos penktokai prisidės prie šios akcijos. Pamokos metu kalbėta apie seniausias, įdomiausias knygas, buvo diskutuojama apie knygų svarbą, patvarumą, poreikį jas saugoti. Bibliotekininkė Lina supažindino mokinius su taisyklėmis, kurių privalu laikytis, jei norime knygą skaityti ne vieną kartą, norime, jog ji estetiškai atrodytų.

Biblioteka, bibliotekos skaitykla  –  vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė. Tad penktokai pamokos metu ne tik klausėsi pasakojimo, diskutavo, mokėsi taisyklių, bet ir pasigamino knygų skirtukus.

Radijo žurnalistai