Vertimo konkursas „Verstuvės“ 2024

• Paskelbta: 2024-10-04

KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas rugsėjo 30 dieną kvietė 9-12 kl. moksleivius, studentus švęsti Tarptautinę vertėjų dieną ir dalyvauti respublikiniame vertimo konkurse „Verstuvės“.

Vievio gimnazijos I ir II gimnazinių klasių mokiniai vertimo konkurse dalyvavo pirmą kartą. Konkurso programoje buvo numatytas laikas ne tik teksto vertimo užduočiai atlikti, bet buvo organizuojamos paskaitos, ekskursijos, supažindinama su fakultetu.

Paskaitą ,,Daugiau nei  humanitariniai mokslai“ skaitė Audronė Daubarienė – Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto vertimo ir viešojo kalbėjimo dėstytoja, profesionali vertėja, lingvistikos ir vertimo studijų krypties programų vadovė. Paskaitoje buvo pristatytos dvi humanitarinių mokslų krypties studijų programos: Naujųjų medijų kalba ir Technikos kalbos vertimas. Taip pat mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti fakultetą ir, žaisdami orientacinį žaidimą „Bėk ir laimėk“, laimėti prizų.

Važiuodami namo mokiniai dalinosi įspūdžiais apie dalyvavimą konkurse, džiaugėsi, kad susipažino su vertėjo profesijos ypatumais, įsivertinto savo gebėjimus ir žinias, pagilino pažinimo, komunikavimo ir kūrybiškumo kompetencijas.

Anglų kalbos mokytoja V. Špiliauskaitė