Makaronų tiltų statybos

• Paskelbta: 2022-04-13

Balandžio 12 d. mūsų gimnazijoje vyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2022” mokinių atrankos etapas. Pirmiausia konferencijų salėje vyko ugdymo karjerai renginys. II– IV klasių mokiniai, besidomintys inžinerijos studijomis, susitiko su VILNIUS TECH (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) docentu dr. Gintautu Ambrasu, kuris pasakojo apie studijų proceso ypatumus, absolventų perspektyvas ir karjeros galimybes. Kalbėjo apie bendrojo priėmimo sąlygas, konkursinius balus, priėmimo tvarką.

Po susitikimo prasidėjo varžybos. Į jas užsiregistravo penkios komandos, sulaukėme svečių ir iš Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos. Varžybų dalyvių komandų tikslas – sukonstruoti tiltą, galintį išlaikyti kuo didesnę apkrovą. Tiltai buvo konstruojami iš įprastų, prekybos centruose parduodamų spagečių formos makaronų, kuriuos pateikė varžybų organizatorius, t. y. VILNIUS TECH.  Makaronams sujungti naudotas plastilinas. Konstruojant tiltą neleidžiama naudoti jokių papildomų medžiagų. Pagal reikalavimus tiltas turėjo būti ne ilgesnis nei 420 mm, ne platesnis nei 100 mm, ne aukštesnis nei 200 mm ir perdengti 400 mm tarpatramį. Mokiniai turėjo mokėti dirbti komandoje ir išmanyti tiltų konstrukcijas, galvoti apie galimas didžiausias apkrovas.

Mūsų gimnazistams pavyko iškovoti dvi prizines vietas. Abi laimėjusios komandos yra  II B klasės mokinių ketvertukai. Pirmos vietos laimėtojai –Tauras Tautvydas, Modestas Jurkevičius, Elvinas Sukackas, Domas Juodis – gavo kvietimą dalyvauti Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2022“ mokinių finale Vilniuje. Antros vietos laimėtojai – Ieva Stanišauskaitė, Viktorija Artiševskytė,  Laurynas Kanapickas bei Rokas Bagdanovas turi galimybę pasinaudoti dar 2020 metais iškovota teise dalyvauti finaliniam etape, tereikia pasiryžimo ir daug inžinerinės praktikos valandų. Trečioji liko „Versmės“ gimnazijos komanda.

Rytis Šakys, technologijų mokytojas