Vievio gimnazijos bendruomenė minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną

• Paskelbta: 2022-11-20

Lapkričio 16-ąją pasaulis mini Tarptautinę tolerancijos dieną.

Kam reikalinga tolerancija? Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų. Tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimui ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Jei esame tolerantiški, tai dar nereiškia, kad privalome draugauti su tais, kurių nemėgstame, juos aukštinti ar garbinti. Tolerancija – tai supratimas, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės ir turi vienodas teises kaip ir mes. Tačiau tolerancija nėra absoliuti – ji baigiasi tada, kai pažeidžiamos kito žmogaus teisės ar užsiimama nusikalstama veikla.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas!  Vievio gimnazijoje visą savaitę (lapkričio 14-18 d.) mokiniai piešė namus. Namus, kur jaučiasi  saugiausiai, kurie yra patys tikriausi, apie kuriuos svajoja, kuriuose norėtų gyventi... Mokinių darbai buvo eksponuojami gimnazijos antro aukšto fojė. Šią akciją organizavo ir  5a, 5b klasėse protų mūšį „Tolerancija“ vedė socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė. Taip pat gimnazijos mokiniams buvo dalijami lankstinukai apie toleranciją, pagarbą, meilę aplinkiniams ir sau.  Klasių vadovai vedė klasių valandėles apie pagarbą ir pakantumą kitiems.

Parengė socialinė pedagogė Aistė Apyvalienė