Turininga atostogų diena

• Paskelbta: 2023-03-01

Smagu  atostogas praleisti įdomiai, turiningai ir naudingai. Tai patvirtinti gali  5C, 8A, IIC klasių mokiniai, kurie per žiemos atostogas apsilankė Vilniuje. Kartu su mokytojais Lina Balaišiene ir Juozu Rūškiu jie užsuko į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Ši biblioteka yra nacionalinė kultūros institucija, renkanti, tvarkanti ir sauganti Lietuvos rašytinius kultūros paveldo objektus. Čia visos viešos erdvės yra atviros lankytojams. Visus sužavėjo  marmuro laiptai, Martyno Mažvydo skulptūra bei dailininko Antano Garbausko sukurtas spalvoto stiklo vitražas. Mokiniai žavėjosi iš knygų sukurtais rašytojų portretais, susipažino su bibliotekos lankymo taisyklėmis.

Vėliau mokiniai dalyvavo ekskursijoje Lietuvos Respublikos Seime. Ekskursijos metu buvo pristatyta Seimo institucija: supažindinta su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra. Mokiniai lankėsi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui svarbiose erdvėse – Kovo 11-osios Akto salėje, Konstitucijos salėje, Laisvės gynėjų galerijoje. Mokiniai susitiko su Seimo nariu Linu Kukuraičiu, kuris maloniai atsakė į jiems rūpimus klausimus. Visi gavo atminimo dovanėlių.

Toliau mokinių laukė pramogos Skypark Vilnius Outlet. Čia mokiniai linksmai, aktyviai praleido likusią dienos dalį.

Grįžę namo, visi dar ilgai dalijosi dienos įspūdžiais.

Parengė jaunieji žurnalistai