Valstybinės kalbos atkūrimo 35 - metis Seime

• Paskelbta: 2023-11-28

Vienoje svarbiausių Seimo erdvių – Kovo 11-osios Akto salėje – lapkričio 17 dieną vyko minėjimas „Kartu kalboje ir valstybėje“. Renginio tikslas - prisiminti, kaip atkakliai lietuvių tauta priešinosi rusinimo politikai, paminėti 1988 m. lapkričio 18 d. įvykį, kai tuometė Aukščiausioji Taryba pripažino lietuvių kalbą valstybine. Renginys Seimo rūmuose išskirtinis tuo, kad jame gausiai dalyvavo šalies gimnazijų mokiniai. Džiugu, jog buvo pakviesti ir mūsų gimnazijos atstovai. Minėjime dalyvavo mokytoja Asta Barauskienė ir III-IV klasių mokiniai V. Bliujūtė, M. Čirvinskaitė, G. Babaitytė, L. Apanavičiūtė, D. Cibulskas ir M. Lasevičius.

Apie lietuvių kalbos, tautos ir valstybės ryšį istorinėje perspektyvoje pranešimą skaitė istorikas dr. Algimantas Kasparavičius, parodytas specialiai šia proga VLKK užsakymu D. Česėkaitės ir A. Sartanavičiaus sukurtas dokumentinis filmas „Išsaugojome kalbą“, apie lietuvių kalbos reikšmę kalbėjo LRT sporto komentatorius Rytis Kazlauskas, VU studentė poetė Mūza Olimpija Svetickaitė, viena inovatyviausių lietuvių kalbos mokytojų Vaida Ambrasaitė, pastaruosius dvejus metus populiariausiu lietuvių vaikų rašytoju išrinktas Tomas Dirgėla, tarptautinių apdovanojimų pelniusi aktorė Aistė Diržiūtė ir LRT kalbos ambasadoriumi vadinamas laidų vedėjas, filmų garsintojas Marijus Žiedas. Renginį vedė televizijos žurnalistas Paulius Skučas, o minėjimą vainikavo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos jaunųjų smuikininkų pasirodymas.

Radijo žurnalistai