Paminėta Lietuvos kariuomenės diena

• Paskelbta: 2022-11-28

Artėjančią Lietuvos kariuomenės dieną mūsų gimnazistai minėjo kartu su  Krašto apsaugos savanorių pajėgų 804-osios Trakų-Elektrėnų kuopos kariais savanoriais. Šiandien krašto savanorių pajėgos – neatskiriama moderniai oragnizuojamos Lietuvos kariuomenės dalis. Šie kariai kiekvieną dieną atlieka kasdienius įprastus darbus. Pagrindinis jų uždavinys taikos metu – karinis pasirengimas, todėl per metus karys savanoris vidutiniškai pratybose praleidžia nuo 20 iki 50 dienų. Mokymai dažniausiai rengiami savaitgaliais.

Susitikimo metu kariai pademonstravo savanorio aprangą ir ekipuotę. Mokiniai galėjo pasimatuoti neperšaunamas liemenes, šalmus, pakilnoti sunkias karių kuprines, savo rankose palaikyti ginklus. Gimnazistai aktyviai atsakinėjo į klausimus, kuriuos jiems uždavė svečiai. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti KASP prizais!

Salėje virė diskusijos, mokiniai grupelėmis traukė prie kiekvieno savanorio, užduodavo klausimų, fotografavosi, tarpusavyje dalijosi įspūdžiais. Mokiniai džiaugėsi įgavę naujų patirčių.

Milda Ščerbavičiūtė, jaunoji žurnalistė